StadsWeb

Stad meer dan droag brôôd

Content

StadsWeb

Het is weer tijd voor een stukje over hoe de duiven vlogen, niet alleen omdat het juli is, maar ook omdat er weer veel positieve uitslagen door de duivencoaches van onze vereniging gemaakt zijn.

Omdat onze vereniging klein is en er soms maar één of twee op een vlucht meedoen (inkorven), noem ik in het vervolg de prijs in de uitslag van het SGO (Samenspel Goeree-Overflakkee). Kijk voor de uitslagen van Rijnmond op de site: www.samenspelgo.nl.

Allereerst de Overnacht-fond: de vorige keer schreef ik over de prachtige uitslagen van J.D. Melaard & Zn. en van J.C. Wagner. Dit hebben ze nogmaals herhaald en wel op Cahors (866 km):

 • J.C. Wagner 2e en 3e (deze 2e en 3e in het SGO was goed voor een 7e en 10e prijs van de 2394 duiven in afd. 5 van Zuid-Holland),
 • J.D. Melaard & Zn. een 11e prijs en
 • Th. V. Stralen een 48e prijs op de 275 duiven in het SGO.

Dan een vlucht van de buitencategorie Barcelona (1160 km). In het SGO zijn 119 duiven ingekorfd voor Barcelona. J.C. Wagner behaalde een 5e prijs en J.D. Melaard & Zn een 7e prijs. 50% van hun duiven hadden prijs; ontzettend knap op zo’n afstand.

Afgelopen zaterdag stond St. Vincent (986 km) en Tarbes (998 km) op het programma. De NW-wind, dus op de kop, resulteerde in zware vluchten. Van St. Vincent zat J.D. Melaard niet zo vroeg: de 15e prijs op 67 duiven, maar gelukkig nog wel prijs, zodat ze mee blijven spelen voor het kampioenschap-fond in het SGO. Van Tarbes had J.C. Wagner 7e en Th. v. Stralen een 17e prijs van de 202 duiven. Th. v. Stralen had ook nog een 43e, dat was voor hem van minder belang, maar deze zat wel op de helft van de verenigingsprijzen en dat leverde Theo een door hem fel begeerde haan op.

Nu de programmaspelers; Bij Nanteuil (307 km), met 1648 duiven in concours, won J.M. Visser een 7e prijs. Daarna volgde er een dipje voor J.M. Visser: op Argenton (605 km) werd een 62e plek van de 654 duiven behaald, op Mantes la Jolie (353 km) werd een 181e plek van de 1197 duiven behaald en Chateauroux (576 km) werd een 45e plek op de 603 duiven behaald. Afgelopen zaterdag Sens (399 km) was hij de dip weer te boven: een 1e prijs op 1004 duiven in concours.

Met de jonge duiven, op deze vluchten doen bijna alle duivencoaches (10) mee. Daarom zal ik van de jonge duiven de verenigingsprijzen weer noemen en alleen een hele mooie uitslag in het SGO erbij vermelden. Op dit moment hebben we al vier vluchten achter de rug: 2x Duffel (73 km), Oudenaarde (109 km) en Menen (129 km). Allemaal nog België. Aanstaande week volgt de eerste Franse vlucht: Peronne (221 km).
De uitslagen van bovengenoemde vluchten waren als volgt. Ik noem alleen de eerste duif:

 • Eerste Duffel
  • L.J. Visser 1e
  • P.J. v. Gurp 2e
  • J.M. Visser 5e
  • Rowan v. Gurp 8e
  • Th. v. Stralen 19e
  • J.D. Melaard & Zn. 27e
 • Tweede Duffel
  • J.M. Visser 1e (tevens 1e en 2e in het SGO)
  • P.J. v. Gurp 5e
  • Rowan v. Gurp 8e
  • L.J. Visser 11e
  • K.Klink 17e
  • Jurgen v.d. Boogert 21e
  • J.D. Melaard 30e
 • Oudenaarde
  • J.M. Visser 1e
  • P.J. v. Gurp 2e
  • Jurgen v.d. Boogert 3e
  • K. Klink 4e
  • Rowan v. Gurp 5e
  • L.J. Visser 12e
  • J.D. Melaard & Zn. 19e
  • Th. v. Stralen 26e
  • J.C. Wagner 37e
 • Menen
  • L.J. Visser 1e (tevens 2e in het SGO)
  • J.M. Visser 2e
  • P.J. v. Gurp 5e
  • Jurgen v.d.Boogert 8e
  • Rowan v. Gurp 19e
  • J.C. Wagner 23e
  • Th. v. Stralen 26e

Al die uitslagen laten zien dat het, zoals ik begon, tijd is voor een stukje. Voor een gedetailleerd uitslag verwijs ik je naar de volgende mogelijkheden: teletekst pagina’s G.O. pagina 211 en 212 of op de computer de site van Samenspel Goeree-Overflakkee.