Het is al even geleden, maar begin dit jaar is het laatste beroepsschip "Annie" uit de thuishaven van Stad aan 't Haringvliet gevaren.

Het schip was 's morgens vroeg uitgevaren met de nieuwe eigenaar aan het stuurrad. De "Annie" was van de familie Cor en Annie Struik. Annie heeft de boot nog uitgezwaaid.

Geschiedenis van de "Annie"
Teun Struik kwam uit Stavenisse en kwam met zijn 50 ton metende motorschip “de Lydia” op Stad wonen. Hij was getrouwd met Cornelia van Vossen en zoon Piet bleef aan boord toen zijn moeder overleed. Teun hertrouwde met Leentje Johanna Hartog en kocht een nieuw luxe motorschip en noemde het de “Leentje Johanna”. Samen met Arend Vink heeft hij hun beider schepen tijdens de oorlog in het riet bij Koedood verstopt. Toen Teun en Leentje aan wal gingen en in Hellevoetsluis gingen wonen nam Piet het schip over. Piet trouwde met Adriana Visser en kocht de Adriana” van 82 ton en met een Kromhout motor. Later stapte hij over naar de “Arja” van 130 ton die hij liet verlengen tot 160 ton. Dit schip deed hij later over aan zijn zoon Cor die trouwde met Annie Melaard.

Voor die tijd was hij zetschipper geweest op de “Scheldestroom”, de “Thean”, de “Annie” van 330 ton en de “Henry”. In 1961 kocht Cor het motorschip de “Catharina” van 126 ton van Bram Verschelling uit Sommelsdijk en doopte die over in “Annie” en verving de 35 pk Kromhout” motor door een 120 pk Mercedesmotor. Daarna nam hij de “Arja” van zijn vader over en veranderde de naam weer in “Annie”, Dit schip verkocht hij en toen kocht hij de “Maria” van schipper Hoogendoorn uit Giesendam en dat werd weer “Annie”. Zijn zevende schip was de “Argonaut” van 532 ton met een omkeerbare motor MWM 310 pk en een boegschroef en dat werd zijn laatste “Annie”.

Schip Annie varend

Vragen, adverteren of iets te melden aan StadsWeb?

Het StadsOverleg zoekt nieuwe leden! StadsOverleg is er voor en door Stadtenaren

Heb je interesse in deelname aan Stadse101, of heb je suggesties voor het organiseren van activiteiten?

Uitgelicht

Ko Nientje

Veel dorpsgenoten hebben al foto’s gemaakt van Ko Nientje. Kijk hier op een wereldkaart waar Ko Nientje allemaal al is geweest.

Alle foto's kunt u terug kunnen vinden in het fotoboek.

STAD MEER DAN DROAG BRÔÔD