Op woensdagmiddag 11 januari werd het Trefpunt razendsnel omgebouwd tot een echt schildersatelier: plastic op de grond, kranten op de tafels, voor ieder kind een echt schildersdoek, een bordje met verf en kwasten.

Op woensdagmiddag 11 januari werd het Trefpunt razendsnel omgebouwd tot een echt schildersatelier: plastic op de grond, kranten op de tafels, voor ieder kind een echt schildersdoek, een bordje met verf en kwasten.

Om half twee konden we beginnen, er waren toen 37 kinderen die allemaal graag een mooi schilderij wilden maken. Jan Roedoe, de echte kunstschilder in ons dorp, vertelde het een en ander over kleuren mengen en hoe je een mooi schilderij maakt. Het thema was: Nieuw schildert Oud, maar hier konden de kinderen een brede invulling aan geven: we hebben ze de opdracht gegeven om iets te schilderen wat ze graag zouden willen hebben in de toekomst hier op Stad, of iets wat ze nu heel mooi vinden op Stad.

Nou, dat heeft geresulteerd in een aantal verschrikkelijk mooie schilderijen, met daarop de meest uiteenlopende afbeeldingen. We zagen o.a. een tenten- en huttenkamp, een doolhof, een hangplek voor ouderen, een mooi bos met een vogel, de scholen, maar ook bijvoorbeeld een hele leuke oranje poes, paarden, en een kinderboerderij. De Stadse kinderen weten dus heel goed hun gedachten weer te geven op het canvas-doek!

Normaal gesproken krijgen de kinderen na een activiteit van de Dorpsgroep hun eigengemaakte spulletjes altijd mee, maar nu hebben we alles even gehouden: het is namelijk de bedoeling dat al deze schilderijen volgende week tentoongesteld gaan worden in het Trefpunt, en dat alle inwoners van Stad ze kunnen komen bewonderen. Dit kan op donderdag 19 januari, tijdens de avond die er georganiseerd wordt rondom de bouw-enquete. We willen dan het publiek vragen of zij de drie mooiste schilderijen willen kiezen; de kinderen die die gemaakt hebben krijgen dan nog een leuke prijs.

Dus kom allemaal het werk van deze Rembrandtjes-in-de-dop bewonderen, en uiteraard ook gelijk kijken en luisteren naar de rest van het programma op de 19e! In het fotoboek kunt u de foto's bekijken van deze creatieve middag.

Vragen, adverteren of iets te melden aan StadsWeb?

Het StadsOverleg zoekt nieuwe leden! StadsOverleg is er voor en door Stadtenaren

Heb je interesse in deelname aan Stadse101, of heb je suggesties voor het organiseren van activiteiten?

Uitgelicht

Ko Nientje

Veel dorpsgenoten hebben al foto’s gemaakt van Ko Nientje. Kijk hier op een wereldkaart waar Ko Nientje allemaal al is geweest.

Alle foto's kunt u terug kunnen vinden in het fotoboek.

STAD MEER DAN DROAG BRÔÔD